2014

Fjallraven Classic, trekking, Sweeden

2013

2011

2009

2005 - 2007

2,5 years in Asia

My time in Asia

2007, Through Asia

About the trip
Hong Kong and Macau
East Europe and Home

2006, Work in Taiwan

2005, Work in India

2004

2003 Studies in Spain

2002

Ukraine - Krimea
Work&Travel in USA

1999

Bicycle trips

1996

Work in Austria

Praktyka z Aiesec na Tajwanie i praca w firmie SiS

 

Krótki wstęp....

Witam w części poświęconej Tajwanowi. Może na początku Opisze, co ja tak właściwie tutaj robie. Jest to druga moja przygoda z praktykami AIESEC i prawdę mówiąc zupełnie nie planowana. Przyjechałem zaraz po praktyce w Indiach, która tak mi się spodobała, ze w trakcie jej trwania postanowiłem przedłużyć moja azjatycką przygodę o kolejny daleki kraj. Po krótkich poszukiwaniach padło na Tajwan oraz firmę SiS gdzie pracuje. Wybrałem SiS, ponieważ jest to znana i duża firma w branży komputerowej a taka praktyka na pewno mi nie zaszkodzi. Strona firmy to www.sis.com. Czyli jest to kolejny etap z serii "przyjemne z pożytecznym" - budowanie doświadczenia z jednoczesnym poznawaniem świata i podróżowaniem. Przed przyjazdem i na końcu pobytu w Indiach miałem duże wątpliwości czy dobrze robie nie wracając do Polski, ale szybko po wylądowaniu na tej malej wysepce okazało się ze był to trafny wybór. Niewielką cześć moich przygód i podroży po Tajwanie zobaczycie w kolejnych podrozdziałach z albumami zdjęć. Mówię niewielka, bo tak naprawdę to, co zdjęcia i krótkie opisy potrafią oddać to tylko mały urywek tego, co tak naprawdę się przezywa i poznaje będąc i mieszkając w tak różnym kraju od naszego jakim jest Tajwan. Nowe poglądy, nowa kultura, wspaniali ludzie i nowe przyjaźnie (jak Ewa, która mi tą stronę projektowała i wykonała w większości) to tylko część mojego nowego świata. Oczywiście złe strony tez są i wcale nie tak mało, tylko po co o nich pisać?? Jest to kolejne niezapomniane doświadczenie, które po raz kolejny (albo po prostu kontynuuje) zmienia mnie i wpływa na moja przyszłość. Jak wpłynie tego jeszcze nie wiem ale mam nadzieje, że pozytywnie. Sami się przekonajcie czytając i oglądając następne strony. Jak zawsze powtarzam - jestem otwarty na wszystkie uwagi i komentarze.

 

Zdjęcia

Zdjęcia obok odpowiadają poniższym e-mailom. Tam znajcują się opisy do zdjęć.

 

E-maile

Poniżej znajdziecie e-maile, które wysyłałem z Tajwanu do domu i znajomych:

Długa historyjka podzielona na rozdziały dla łatwiejszego czytania...

Koniec...

 

Aiesec traineeship in Taiwan in SiS company

Short introduction…
Again AIESEC… :) second traineeship with Aiesec. This is what I’m doing here. But this time is different than India. Now is real work, longer hours, less parties, more serious, less travels. I enjoy it a lot too but in different way. It is third very different culture after India where I’m leaving. How I found this work?? I liked my work in India and Systweak so much that I decided to extend my Asian adventure and found second work but this time in Taiwan and SiS – www.sis.com . It is very big company known everywhere I think – at least in Poland for sure. It gives me possibility to get a lot of new experience that will be very useful in my future live. So is a continuation of my idea “two in one”. Traveling and learning new cultures combined with getting professional experience. I’m working as programmer too, like in India but here we are working using C and Linux unlike in India where I was working in C++ and Windows.
I came here just after India without coming back to Poland witch created a lot of doubts I my mind. Should I go there or should I come back. It is more than one year so long time. Is it right decision? Or maybe I should come back to Poland and start my work there. Hmm. Thanks to crazy people in India who were more excited about this than I was I decided to go to Taiwan. And it was a right decision!! I think I would regret very much if I didn’t take this opportunity. It is next unforgettable experience that I have and which continues to changing me and teaching me. And this time finally you have only my photos here!!:) after my old Canon EOS 300 was stolen in India I had to buy new camera and now I’m using Canon EOS 350D so it is no problem to put my pictures here. I don’t have to explain anything again :)
Ok, enjoy photos and feel free to contact me with any questions!!


Dreamweaver template by JustDreamweaver.com